Co na majówkę w regionie?

29.04.2017   Autor: Michał Kępiński
---

Mieszkańcy regionu nie powinni narzekać na nudę w czasie majówki. Propozycji jest wiele. Koncerty, animacje dla dzieci oraz obchody Dnia Flagi i Konstytucji 3 Maja. Oby tylko pogoda dopisała.

Majówka to przede wszystkim czas na odpoczynek i dobra zabawę, a na tę pilanie nie mają powodów narzekać.

- Majówka będzie trwała z Regionalnym Centrum Kultury trzy dni. Będziemy mieli piękną pogodę, tak mi się przynajmniej wydaje. Zapraszam wszystkich mieszkańców codziennie od 1 do 3 maja na pilską Wyspę gdzie przygotowaliśmy dla całych rodzin szereg atrakcji. Będą animacje dla dzieci, będą stoiska, będą place zabaw, będą koncerty - mówi Mirosław Nalepa, zastępca dyrektora Regionalnego Centrum Kultury w Pile

W Pile na Wyspie w poniedziałek na scenie pojawi się między innymi Błażej Drab i zespół Power Play. We wtorek zagra Chodzieska Orkiestra Dęta, a na deser w środę zaśpiewają Róże Europy. Czas wolny można spędzać nie tylko słuchając koncertów czy spotykając się ze znajomymi. Coraz popularniejszy staje się aktywny wypoczynek. W Pile w poniedziałek po raz VI Muzyczna Ćwiartka. A w Białośliwiu piknik na terenie Kolejki Wąskotorowej.

- Rozpoczniemy 30 kwietnia piknikiem dla chorego policjanta Piotra. Chcemy jako stowarzyszenie też dołożyć swoją cegiełkę. I pociągi kursować będą o 13, 15 i 17 - mówi Jerzy Borzych, prezes Towarzystwa Wyrzyskiej Kolejki Powiatowej w Białośliwiu

W planie są także różnego rodzaju pokazy, koncerty i zabawy dla dzieci. Start imprezy w niedzielę o godzinie 14. W Złotowie 1 maja od godziny 15.30 na półwyspie rybackim festyn rodzinny Świat Cyrku, następnie Koncert Piosenek Dziecięcych a na koniec dnia występ Orkiestry Prowincjonalnej.

- 2 maja mamy zaszczyt zaprosić państwa do naszej zagrody krajeńskiej gdzie odbędzie się koncert zespołu „No to Cyk” oraz duet Ula + Andrzej. 3 Maja o godzinie 14 w kościele msza św. za Ojczyznę - mówi Sławomir Wilowski, dyrektor Złotowskiego Centrum Aktywności Społecznej

W Trzciance natomiast majówka rozpocznie się Pchlim Targiem w Parku 1 Maja, od godziny 9 do 15. We wtorek w dzień flagi narodowej będzie patriotycznie, a wszystko za sprawą marszu.

- Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w marszu biało-czerwonym. Ten marsz ma za zadanie zintegrować społeczeństwo poprzez sport, dodatkowo promując patriotyzm w naszym mieście. Marsz rozpocznie się o godzinie 10.30 na OSiR w Trzciance - Przemysław Stochaj, Urząd Miasta w Trzciance

W środę w Trzciance dzień przebiegać będzie pod hasłem "Majówka z Trzcianeckim Domem Kultury". Od godziny 14 zawody Strong Man, a o 18 koncerty zespołów Justyna i Piotr, jak również Arranger. Wszystko tradycyjnie w Parku 1 Maja.

Również na mieszkańców Wałcza czeka moc atrakcji. 29 kwietnia koncert plenerowy zespołu Cashflow o godzinie 18 na placu przy Wałeckim Centrum Kultury. W poniedziałek natomiast występ Bartasa Szymonika z repertuarem patriotycznym. Środa to Majówka ze Starostwem Powiatowym w Wałczu. Start imprezy godzina 14.00 na ulicy Dąbrowskiego.

Dla mieszkańców Czarnkowa majówka rozpocznie się już 29 kwietnia. W Miejskim Centrum Kultury o godzinie 17 rozpocznie się koncert charytatywny dla Jakuba Mielcarka. Na scenie wystąpi między innymi Agnieszka Grabarz, Michał Bielejewski, czy zespół From. 3 maja do Czarnkowa przyjedzie znana i lubiana Teresa Werner. Koncert od godziny 20 na Placu Wolności.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group