Czy kluby sportowe otrzymają pieniądze od miasta?

16.04.2017   Autor: Michał Kępiński
---

Tylko Pilskie Towarzystwo Piłki Siatkowej jest pewne otrzymania środków z budżetu miasta na promocję Piły poprzez sport. Na pieniądze czekają wciąż kluby Credo Futsal i Polonia Piła. Jak długo? Trudno powiedzieć.

Już w grudniu miasto zapowiedziało przekazanie prawie 900 tysięcy złotych na promocję Piły poprzez sport. Pieniądze miały otrzymać trzy kluby. Siatkarki PTPS, piłkarze Credo Futsal i żużlowcy Polonii Piła. Choć od tej decyzji minęły prawie cztery miesiące to wsparcie otrzymał tylko pierwszy klub. Pozostałe czekają na ogłoszenie konkursu.

- Nie zostały do tej pory rozpisane, ponieważ subwencja oświatowa oraz dotacja docelowa została pomniejszona dla Gminy Piła o kwotę blisko 1 miliona 200 tysięcy złotych, a w związku z tym nie było środków i trzeba było szukać oszczędności, dlatego te konkursy nie zostały jeszcze rozpisane - mówi Jagoda Oburota, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Pile

Nie do pozazdroszczenia jest szczególnie sytuacja klubu Credo Futsal Piła. Przed piłkarzami już tylko jedna kolejka ligowych zmagań, a jak wiadomo dotacji z miasta nie można rozliczyć wstecz. Pojawia się jednak światełko w tunelu.

- W tym sezonie przyszło nam na to wszystko trochę czekać. Natomiast podpisaliśmy już praktycznie umowy i myślę, że kolejne lata będziemy spali spokojnie i wiemy na czym stoimy - przekonuje Patryk Suracki, prezes Credo Futsal Piła

W nieco lepszej sytuacji są żużlowcy pilskiej Polonii. Tu sezon się dopiero rozpoczął, lecz cenny czas nieubłaganie ucieka. Menadżer klubu zaznacza, że warto się zastanowić nad innym podziałem środków, a przede wszystkim terminem ich przyznawania. Tak by był on dostosowany do daty rozpoczęcia rozgrywek.

- Każdy klub na inną specyfikę swojej pracy i wydatków jakie musi ponieść. U nas zawsze ta dotacja jest w połowie maja. My wtedy praktycznie jesteśmy już po kilku spotkaniach i musimy potem się główkować jak tą dotację rozliczyć, bo nie możemy jej rozliczać wstecz - przepychaje Tomasz Żentkowski, menadżer Polonii Piła

Jedynym klubem, który zapowiadane środki otrzymał jest PTPS. Na promocję Piły poprzez sport siatkarscy działacze otrzymali prawie 400 tysięcy złotych. Wszyscy kibice, którzy ponad podziałami chcą wesprzeć pilskie kluby mogą je głośno dopingować z trybun. Żużlowcy na swoje spotkanie wyjadą w lany poniedziałek o godzinie 12.45, a piłkarze rozegrają mecz z drużyną z Gniezna 22. kwietnia o godzinie 18.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group