Slalom gigant na trasie Trzcianka - Straduń

05.03.2017   Autor: Klaudia Michalska
---

Rusza budowa drogi powiatowej Trzcianka – Straduń. Po latach nieudanych prób pozyskania środków, powiat czarnkowsko-trzcianecki postanowił na własną rękę sam zająć się sprawą niebezpiecznej drogi.

Wąska w niektórych miejscach na 2,5 metry i pełna dziur. Tak dziś wygląda droga powiatowa z Trzcianki do Stradunia. Mieszkańcy turystycznej wioski pod Trzcianką mają dość niebezpiecznych podróży, szczególnie, że alternatywnej drogi brak.

- Ta droga to można powiedzieć swoisty slalom gigant. Tu jest od wielu lat dziura na dziurze, już najwyższa pora, aby wyremontować ten odcinek. Wypadków jest tu bardzo, bardzo dużo – podkreślają zgodnie mieszkańcy.

Wyliczono, że remont musiałby kosztować aż 6 milionów złotych. Powiat od wielu lat starał się o środki zewnętrzne na ten cel. Niestety wnioski były rozpatrywane negatywnie. Aż wreszcie.

- Samorząd powiatowy powiedział – koniec! Jeśli nie możemy się przebić przez wiele lat, a potrzeba budowy ter drogi jest niepodważalna, to należy ją zbudować – zaznacza Tadeusz Teterus, starosta czarnkowsko-trzcianecki.

I tak się też stanie. Ciężar na siebie wziął powiat czarnkowsko-trzcianecki i gmina Trzcianka. Podczas konkursu wyłoniony został wykonawca, który zgodził się zrobić remont nie za 6 milionów a za niecałe 4. Inwestycję wsparła także gmina Trzcianka, która na ten cel przeznaczy 800 tysięcy złotych. Resztę wymaganej kwoty pokryje powiat czarnkowsko-trzcianecki ze środków własnych.

- Na pewno taki remont ułatwi nam życie, ponieważ będziemy mieli więcej rowerzystów, którzy będą nas odwiedzać, którzy będą patrzyli, jakie mamy piękne okolice i będą czuli się bezpiecznie – mówi Brygida Topola, sołtys Stradunia.

Prace na odcinku Trzcianka – Straduń rozpoczęły się 3 marca. W miejscu starej drogi pojawi się nowa o szerokości 6 metrów a obok niej ścieżka rowerowa. Podczas robót na tym odcinku obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Planowane zakończenie prac przewidziane jest na 29 września bieżącego roku.

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group