Budżet obywatelski w Złotowie już podzielony

19.10.2016   Autor: Klaudia Michalska
---

Budżet obywatelski Złotowa podzielony. Pięćset tysięcy złotych przeznaczone zostanie na pięć inwestycji. Mieszkańcy postawili na rozrywkę na świeżym powietrzu oraz drogi i chodniki.

- Budżet obywatelski przyjął się błyskawicznie w naszym mieście. To bardzo dobry sygnał dla mnie, że jesteśmy na właściwej drodze budowania takiego samorządowego miasta, miasta partnerskiego. Rozmawiamy z mieszkańcami i na dziewiętnaście projektów które zostały wstępnie zgłoszone do konsultacji społecznych, do głosowania formalnie przeszło osiem pomysłów - tłumaczy Adam Pulit, burmistrz Złotowa.

Z czego złotowianie wybrali pięć do realizacji. Pół miliona złotych już w przyszłym roku trafi na budowę integracyjnego placu zabaw na Półwyspie Rybackim. Tam również zostanie rozbudowany już istniejący plac zabaw, a także powstanie park do street workout-u.

Dodatkowo część pieniędzy z budżetu obywatelskiego trafi na budowę drogi dojazdowej do parkingu nad Jeziorem Zalewskim oraz na budowę chodnika przy ulicy Słowackiego. W głosowaniu na inwestycje z budżetu obywatelskiego wzięło udział łącznie ponad 2,5 tysiąca mieszkańców Złotowa.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group