Altvater apeluje po pożarze

17.09.2016   Autor: Redakcja
---

Dogaszanie pożaru, który wybuchł wczoraj w nocy na terenie Altvatera w Pile trwało całą noc. W akcji gaśniczej brało udział aż 20 zastępów straży pożarnej. Stos śmieci wielkogabarytowych o powierzchni ponad czterystu metrów kwadratowych udało się dogasić dopiero około godziny szóstej rano. Choć nadal nie są znane przyczyny pożaru to firma Altvater, na terenie której doszło do pożaru wystosowała apel do mieszkańców.

Bardzo apelujemy do mieszkańców Piły, którzy pozbywają się odpadów komunalnych, surowcowych i wielkogabarytowych, aby upewniali się, że przy okazji nie wyrzucają żaru lub rozgrzanych śmieci, które mogą spowodować pożar. Jednocześnie przypominamy, że zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz komunalnych nie obejmuje odpadów niebezpiecznych oraz opakowań po farbach, paliwach oraz produktach ropopochodnych - powiedział Dariusz Mikołajczyk, prezes Altvater Piła

Jak podkreśla prezes spółki zajmującej się wywozem nieczystości, choć prace porządkowe na terenie zakładu będą trwać do niedzieli to sytuacja ta nie będzie miała wpływu na bieżące funkcjonowanie zakładu czyli wywóz odpadów komunalnych i sortowanie odpadów surowcowych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group