Uczniowie ze Starej Łubianki Mistrzami Świata!

11.09.2016   Autor: Redakcja
---

Mistrzostwo świata w warcabach dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Starej Łubiance. Mistrzostwo wywalczyli na zawodach w Bułgarii.

Troje zawodników Nadnoteckiego Stowarzyszenia Społeczno-Sportowego „Sprawni Razem” reprezentowało Polskę na Mistrzostwach Świata w Warcabach w Bułgarii, odbywających się od 21 sierpnia do 2 września.

Wszyscy są uczniami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Starej Łubiance. Łukasz Paliński to uczeń III klasy zasadniczej szkoły zawodowej – specjalność: cukiernik. Karolina Witek - uczennica II klasy zasadniczej szkoły zawodowej – specjalność: cukiernik i Anna Domke - uczennica II klasy zasadniczej szkoły zawodowej – specjalność: ogrodnik.

- W mistrzostwach wystartowali jako jedna z ekip z 16 państw, m.in. z Francji, Niemiec, Turcji, Ukrainy, Izraela. Nasi zawodnicy rozegrali osiem partii. Każda z nich składała się z dwóch rund trwających po 120 minut. Grali systemem brazylijskim - relacjonuje Jerzy Kucharski., nauczyciel z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Starej Łubiance.

Karolina Witek – zdobyła złoty, a Anna Domke srebrny medal wśród dziewcząt. Wśród chłopców Łukasz Paliński wywalczył srebro, mając jedynie 3 punkty mniej od zwycięzcy w jego grupie. Drużynowo reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce, za które otrzymała złote medale i puchar Championship for Disabled Kranievo 2016.