Imprezowy weekend w regionie. Będzie koncertowo!

09.09.2016   Autor: Redakcja
---

Moc imprez w regionie. Koncerty, kabarety, dożynki oraz historia pilskiego lotniska. To i wiele innych atrakcji w regionie.

PIĄTEK:
Trzcianka – Muzeum Ziemi Nadnoteckiej
– o 17 nastąpi otwarcie wystawy czasowej „Trzcianko, czy to Ty?”.

Złotów – Hala widowiskowo – sportowa
przy ul. Bohaterów Stalingradu – o 18 rozpoczyna się „Projekt Kostka” - artystyczno – warsztatowy festiwal. Zagrają „Wyrwani z Niewoli” oraz „Tau”.

Piła – Boogie Bar
– o 20:30 rozpoczną się koncerty prawdziwych legend bluesowej sceny muzycznej. Na scenie wystąpią „Tortilla” i „Nadmiar”.


SOBOTA:

Piła – Zalew Koszyce – Polski Związek Wędkarski „Gwda Piła” organizuje zawody spławikowe młodzieży, które zaliczają się do cyklu Grand Prix Okręgu o „Puchar Koszyc”. Początek o 7 rano.

Piła – RCK – o 10 rozpoczyna się „Pilkon”, czyli zlot fanów gier i fantastyki. W planach między innymi prelekcje, pokazy, turnieje (np. Pokemon GO) i możliwość zagrania w gry retro. Impreza potrwa do 22. Wstęp darmowy.

Trzcianka – plac za Parkiem 1 Maja – od 10 do 17 potrwa Trzcianecki Pchli Targ, gdzie będzie można pozbyć się niepotrzebnych rzeczy. Opłaty dla dorosłych wynoszą 5 złotych , a dla dzieci to symboliczna złotówka.

Nadarzyce – kościół św. Wawrzyńca, plac dożynkowy – o 14, mszą w kościele św. Wawrzyńca zaczynają się Dożynki Gminne w Nadarzycach. W planach imprezy między innymi koncert orkiestry dętej, pokaz teatru ognia, czy dożynkowa biesiada. Dożynki zakończy zabawa taneczna, która rozpocznie się o 21.

Trzcianka – Park 1 Maja – o 14 rozpocznie się KORSO – Dzień Działkowca 2016. W planach między innymi występ Orkiestry Dętej TDK i zespołu „Małolaty”. Koniec imprezy planowany jest na 21.

Złotów – Półwysep Rybacki – drugi dzień „Projektu Kostka”, rozpoczynający się zawodami wędkarskimi dla dzieci i młodzieży o 9. W planach jeszcze między innymi Uroczysta Eucharystia o 15, czy koncert „Filadelfii” o 18.

Wałcz - Drugi Rodzinny Rajd Rowerowy Ananasów pod hasłem „Zamiast grać na komputerze, jedźmy na rowerze”. Start o godz. 14.30 w Morzycach. Od godz. 13.45 będą wydawane numery startowe dla uczestników rajdu. Meta w Nakielnie w bazie żeglarskiej, a tam kiełbasa z grilla, konkursy, gry i zabawy oraz rejs jachtami po jeziorze Bytyń Wielki i oczywiście rozdanie pucharów, medali, nagród. Wstęp wolny.

NIEDZIELA:
Piła – lotnisko
- schronohangar nr 5 na lotnisku – otwarcie wystawy Pilskiego Muzeum Wojskowego „Poznaj 100 letnią historię pilskiego lotniska”. Początek historycznego pikniku o godzinie 12.

Mirosławiec – sala bankietowa OK Mirosławiec, park miejski – w sali bankietowej od godziny 10, odbywać się będą warsztaty z robotyki. Będzie można zobaczyć między innymi pokaz robotów i dronów z drukarki 3D. Natomiast w parku miejskim o 12:15, 15:15 i 18:15 rozpocznie się Pokebranie, w których uczestniczyć będą 3 grupy po 10 osób.

Złotów – Półwysep Rybacki – trzeci i ostatni dzień „ Projektu Kostka”. Start o 16 – zabawy dla dzieci i rodziców. O 18 występ zespołu „Som Gorsi”. „Projekt Kostka” o 19:30 zakończy koncert największej gwiazdy festiwalu, czyli „Raz Dwa Trzy”.

Piła – RCK – Teatr Wirtualny zaprezentuje spektakl „Ofelie i Hamlety”. Początek o 18 w sali widowiskowej.

Piła – Sala Miejska na ulicy Dąbrowskiego 8 – o 18 rozpocznie się koncert Szymona Nehringa, który jest laureatem XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Wstęp: 40 zł. Bilety można nabywać w kasie RCK.

Piła – Rockopolis – o 19 rozpocznie się „Śląska Scena Stand – upu”. Na scenie wystąpią Mariusz Kałamaga i Jacek Noch. Bilety w przedsprzedaży kosztują 35 zł, a w dniu występu 45 zł.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group