Nie będzie głosowania na budżet obywatelski w Wałczu

07.09.2016   Autor: Redakcja
---

6 projektów zostanie zrealizowanych w ramach wałeckiego budżetu obywatelskiego. Wartość inwestycji proponowanych przez mieszkańców miasta to niecałe 600 tysięcy złotych.

W tym roku obędzie się bez głosowania na najlepsze projekty obywatelskie.
 
Tak się złożyło, że wpłynęło tylko, albo aż, 10 projektów. 4 projekty nie uzyskały z formalnego powodu akceptacji komisji. Komisja wytypowała 6 projektów, a w związku z tym, że kwoty w tych projektach sięgają zabukowanych na realizację budżetu obywatelskiego 600 tysięcy złotych, nie ma potrzeby głosowania. Wszystkie 6 projektów przechodzi do realizacji w roku 2017 - wyjaśnia Bogusława Towalewska, burmistrz Wałcza.

A są głownie projekty infrastrukturalne. Będzie to między innymi kontynuacja ścieżki pieszo-rowerowej przy ulicy Ciasnej prowadzącej do działek, czy plac zabaw który znajdzie się na osiedlu Zatorze. Mieszkańcy Zaułku Chełmińskiego doczekają się natomiast napowietrznej siłowni.

Pierwotnie mieszkańcy Wałcza mieli głosować przez cały wrzesień. Dzięki, temu, że nie ma potrzeby głosowania nad projektami, to zaplanowane inwestycje z budżetu obywatelskiego będą szybciej zrealizowane w przyszłym roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group