Po 10 milionów złotych dla szpitali powiatowych

01.09.2016   Autor: Klaudia Michalska
---

44 miliony złotych w budżecie powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego na inwestycje. Pieniądze te zostaną rozdysponowane w najbliższych dwóch latach. Trafią do powiatowych szpitali, szkół oraz na modernizację dróg.

- Przez dwa lata robiliśmy wszystko, aby dowiedzieć się, czy istnieje możliwość ograniczenia środków, którymi dysponujemy w swoim budżecie, aby zainwestować, stworzyć możliwość zainwestowania środków z inwestycji. Robiliśmy audyty przez firmy niezależne przez siebie wszystkich naszych jednostek. Okazało się, że możemy zaoszczędzić - mówi Tadeusz Teterus – starosta czarnkowsko-trzcianecki.

A chodzi o kwotę 44 milionów złotych. Na najbliższej sesji rady powiatu, która odbędzie się w połowie września zostanie zaproponowany wieloletni plan inwestycyjny. Jeśli zostanie on zaakceptowany przez większość radnych, te 44 miliony trafią w pierwszej kolejności na inwestycje w służbie zdrowia i w oświacie.

Po 10 milionów złotych mają otrzymać szpitale w Czarnkowie i Trzciance. Te pieniądze zostaną przeznaczone na remonty placówek. Za resztę pieniędzy zostaną wybudowane boiska wielofunkcyjne przy wszystkich szkołach powiatowych. Reszta trafi na inwestycje drogowe. Te inwestycje miałyby się zakończyć do końca 2019 roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group