Pół miliona na rewitalizację akwenów w Łobżenicy

12.08.2016   Autor: Klaudia Michalska
---

Pół miliona złotych, tyle miasto Łobżenica chce przeznaczyć na rewitalizację akwenów w centru miasta. Oprócz prac na wodzie przewidziane jest także zagospodarowanie brzegów. Ma powstać kolejna ścieżka rowerowa.

- Łobżenica tak jak wiele miast w Polsce próbuje odwrócić się do rzeki, do wody, bo to dodaje wszystkim polskim miastom wiele dobrego i myślę że naszym mieszkańcom również. Chcieliby korzystać z dobrodziejstwa wody, tego pięknego akwenu, ale w sposób taki cywilizowany, zagospodarowany - tłumaczy Józef Lewandowski, zastępca burmistrza Łobżenicy.

Wykonano już ścieżkę rowerową i oświetlenie na jednym brzegu Jazu Witogrosza. Miasto wydało na to 50 tysięcy złotych. Przydałaby się kolejna dróżka dla cyklistów po drugiej stronie. Miasto wystąpiło o pieniądze z dotacji unijnych na ten cel. Wniosek czeka jeszcze na akceptację. Prace trwają także na samej wodzie. Już oczyszczono staw młyński, a w kolejce czeka jaz. Oba akweny zostaną odmulone oraz pogłębione. Miasto na ten cel ma zamiar wydać blisko pół miliona złotych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group