Miasto Piła remontuje mieszkania Romów

12.08.2016   Autor: Artur Maras
---

Gmina Piła po raz trzeci otrzymała dofinansowanie na remont mieszkań dla społeczności romskiej. Za otrzymane 25 tys. zł z rządowego programu, uda się wyremontować dwa mieszkania komunalne zamieszkiwane przez Romów na terenie miasta.

Gmina Piła w rządowym programie integracji społeczności romskiej bierze udział od trzech lat.

- W tym roku otrzymaliśmy 25 tys. zł, naszych środków dokładamy w granicach 7 tys. złotych. Wyremontowane zostaną lokale komunalne zamieszkiwane przez rodziny romskie. Ponieważ jest to po raz trzeci, to jest to kontynuacja wcześniej rozpoczętych remontów. W tym roku będziemy remontowali kuchnię, w jednym z lokali będzie remontowana łazienka, wymieniamy brodzik, zakładamy kafelki, wymieniamy elektryczne podgrzewacze wody - wymienia Grażyna Wierzbicka, dyrektor Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Pile.

Wsparcie finansowe otrzymane w tym roku zostanie przeznaczone na remont dwóch lokali, w których mieszkają Romowie. Łącznie w Pile rodziny romskie zajmują cztery mieszkania komunalne. Dzięki poprzedniej edycji rządowego programu udało się wymienić drzwi i okna oraz wyremontować część mieszkań.

Łączny koszt wykonanych wcześniej prac to niemal 100 tysięcy złotych. Tegoroczne prace pochłoną ponad 30 tysięcy złotych.

Dzięki środkom pozyskanym na remonty mieszkań zajmowanych przez Romów Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej będzie mógł przeprowadzić remonty w kolejnych mieszkaniach.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group