Wałczanie walczą o sygnalizację na przejściu

03.08.2016   Autor: Redakcja
---

Prawie siedemset podpisów o utworzenie sygnalizacji świetlnej dla pieszych na ulicy czternastego lutego w Wałczu. Dwoje radnych miejskich napisało petycję, która została wysłana do wojewódzkiego zarządu dróg. Na tym przejściu niedawno zostało potrącone dziecko.

Mieszkańcy osiedla skarżyli się, że są kłopoty z przejściem, szczególnie dotyczy to dzieci, które przechodzą tą ulicą do szkoły. Czasem długo stoją przy przejściu. Generalnie jest problem z przejściem na drugą stronę ulicy i z Dolnego Miasta i z ulicy Zdobywców Wału Pomorskiego. Doszłam do wniosku, że faktycznie kiedyś była mowa, że tam ma powstać rondo, nic z tego nie zostało zrealizowane, dlatego doszliśmy z kolegą do wniosku, że trzeba wystąpić do Zachodniopomorskiej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, żeby zrobiła tam światła ponieważ jest to newralgiczny punkt - przekonuje Bożena Terefenko, radna Rady Miasta Wałcz.

Dlatego też przez kilka dni radni zbierali podpisy pod petycją. Na przejściu znajduje się już sygnalizacja świetlna, jest ona jednak wykorzystywana wyłącznie przez straż pożarną podczas wyjazdu na akcję. Dlatego też w petycji jest prośba o zamontowanie świateł na sąsiedniej zebrze.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group