We wsi Siedlisko powstanie nowa remiza

14.07.2016   Autor: Klaudia Michalska
---

Nie rozbudowanie starej, ale budowa nowej – tak zadecydowali radni o losach remizy w podtrzcianeckim Siedlisku. Jeszcze w tym roku zostanie ogłoszony przetarg na projekt budynku. W przyszłym roku mają rozpocząć się prace. 

W tym roku ogłosimy przetarg na zaprojektowanie nowej remizy w Siedlisku. Remiza która miała być poszerzona, wyremontowana, poszerzona w istniejącym miejscu z powodu tego że między dwoma posesjami się znajduje i przepisy budowlane niestety nakazują pewne odległości, pewne spełnienie warunków. Niestety w tamtym miejscu nie będziemy mogli tego dopełnić. - mówi Krzysztof Czarnecki burmistrz Trzcianki

Radni podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Trzcianki podjęli decyzję o tym że remiza w Siedlisku nie będzie rozbudowywana a zostanie wybudowana od podstaw, w innym miejscu. Samorządowcy na budowę wybrali działkę znajdującą się za przedszkolem, blisko skrzyżowania drogi nr 153 i drogi wojewódzkiej nr 180. Ta lokalizacja ma znacznie zwiększyć szybkość wyjazdu strażaków. Budynek ma być podobny do remizy, która obecnie powstaje w Stobnie. Gmina planuje rozpocząć budowę w przyszłym roku. Inwestycja ma pochłonąć blisko pół miliona złotych.

" target="_blank">

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group