Asta Video Fest

Pilski "okrąglak" będzie miał nowy dach

11.07.2016   Autor: Redakcja
---

PKP S.A. wyremontuje zabytkową pilską parowozownię. Nie będzie to remont generalny, ale inwestycja, której realizację nakazał konserwator zabytków, przedłuży życie obiektu. 

Należytego zabezpieczenia niszczejącego zabytku od dłuższego czasu domagał się konserwator zabytków. Po wydaniu nakazu administracyjnego przez pilską delegaturę Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, właściciel zespołu parowozowni - PKP S.A. zdecydował o uruchomieniu procedury przetargowej i przeprowadzeniu prac. Gdyby nie zastosował się do nakazu, konserwator zabytków mógł sprawę zgłosić do prokuratury. Na szczęście stało się inaczej.

Na początek prace, które zabezpieczyć mają obiekt, ruszyły przy zabytkowej wieży ciśnień.

- Prace na terenie wieży ciśnień są realizowane w odpowiedzi na wytyczne konserwatora zabytków. Roboty obejmują remont konstrukcji i poszycia dachu oraz zabezpieczenie budynku przed niszczeniem i dostępem osób nieuprawnionych - informuje Maciej Bułtowicz z Wydziału Prasowego Biura Komunikacji i Marketingu PKP S.A.

Jeszcze w tym roku remont przejść ma również główny budynek pilskiego zespołu parowozowni, tzw. Okrąglak.

- W przypadku Parowozowni jesteśmy na etapie przygotowania postępowania na prace zabezpieczające obiekt przed degradacją i dostępem osób trzecich. Planowana jest wymiana pokrycia dachowego, zabezpieczenie drzwi i okien (w tym kopuły i świetlika). Powyższe prace będą również realizowane na prośbę konserwatora zabytków - dodaje Maciej Bułtowicz

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group