Asta Video Fest

Uwaga na błędne porady skarbowe

19.06.2016   Autor: Redakcja
---

Korzystałeś z ulgi rehabilitacyjnej? Sprawdź, czy nie popełniłeś błędu. Urząd Skarbowy przestrzega przed nieprawidłowymi poradami podatkowymi.

- W ostatnim czasie pojawiły się informacje o błędnych poradach podatkowych, związanych z rozliczaniem zeznań rocznych, udzielanych osobom starszym. „Doradcy”, pomagający seniorom w wypełnieniu PIT-a, zalecali im skorzystanie z ulgi rehabilitacyjnej, która im nie przysługiwała - informuje Anna Gruszczyńska, Urząd Skarbowy w Pile.

W związku z powyższym przypominamy, że ulga rehabilitacyjna nie przysługuje tylko i wyłącznie dlatego, że ktoś osiągnął określony wiek, np. 70 lat. Z odliczenia od dochodu wydatków ponoszonych na cele rehabilitacyjne można skorzystać tylko jeśli:

1. jest się osobą niepełnosprawną, posiadającą orzeczenie o niepełnosprawności lub osobą utrzymującą osobę niepełnosprawną – czyli jej opiekunem,

2. i jednocześnie poniosło się wydatki na cele rehabilitacyjne, udokumentowane fakturami i rachunkami.

Osoby, które skorzystały z tej ulgi, nie spełniając powyższych warunków, powinny złożyć korektę zeznania podatkowego. Urząd Skarbowy przypomina, że nieuprawnione korzystanie z ulg podatkowych jest wykroczeniem skarbowym, które podlega karze grzywny. Złożenie korekty (oraz zwrot nienależnie wypłaconej nadpłaty podatku wraz z odsetkami) przed podjęciem działań przez Urząd Skarbowy pozwala na uniknięcie tych przykrych konsekwencji finansowych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group