Film TV ASTA będzie emitowany w Cannes!

27.04.2016   Autor: AK
---

Telewizja Asta z nagrodami Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji i PIKE. Dwie produkcje uzyskały wyróżnienie podczas gali zorganizowanej przez PIKE w konkursie „To nas dotyczy”.

Wczoraj w podwarszawskiej Jachrance odbyła się gala Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej. Telewizja Asta zdobyła uznanie za dwie produkcje. - W zasadzie dostaliśmy trzy nagrody. Szczególnie jedna jest dla nas cenna, ponieważ pozwala nam pojechać na festiwal filmów dokumentalnych do Cannes, tam będzie nasz film prezentowany. Jest to nagroda najważniejsza na tym konkursie, ponieważ jeden jedyny film dostał taką nagrodę. Jest to dla nas szczególnie istotne, gdyż oprócz tego, że nasi widzowie mogą te produkcje oglądać, to cieszymy się, że środowisko branżowe doceniło nasz wkład i trud w przygotowanie tego filmu - mówi Paweł Kądziela, prezes TV ASTA.

Chodzi o film Pawła Różyckiego "Powstanie Wielkopolskie. Most na Noteci", który otrzymał wyróżnienie w kategorii „To się nadaje”. Ten właśnie film został uznany przez jury za program z potencjałem do dystrybucji międzynarodowej i będzie reprezentować Polskę w Cannes we Francji!

Natomiast w kategorii „Moja Mała Ojczyzna” trzecie miejsce w konkursie przypadło produkcji historycznej „W Wielkopolsce zaczęła się Polska”. Ta produkcja Piotra Gadzinowskiego. opowiada o chrzcie Polski.

W tym roku TV ASTA wyprodukuje jeszcze dwa filmy z cyklu "W Wielkopolsce zaczęła się Polska".

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group