Drogowy boom w Krajence

---

W Krajence sezon inwestycyjny w pełni. Właśnie rozstrzygnięto cztery przetargi na remonty drogowe. Zyskają na nich przede wszystkim mieszkańcy Krajenki, ale również Skórki. Cztery inwestycje kosztować będą 400 tys. zł.

Jednym z przetargów jest przetarg na przebudowę drogi wiejskiej od miejscowości Łońsko do Krajenki. To jest odległość około 1,4 km. Uzyskaliśmy bardzo dobrą cenę, biorąc pod uwagę jeszcze dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego, inwestycja zapowiada się bardzo korzystnie - podsumowuje Stefan Kitela, burmistrz Krajenki.

Dofinansowanie, o którym mowa to kwota 123 tys. zł. Kolejne inwestycje w gminie, na które właśnie rozstrzygnięto przetargi, to łącznik od ul. Władysława Jagiełły do ul. Floriańskiej – niezbyt długi, ale często uczęszczany, zostaną wykonane także chodniki między blokami na Rynku, te brakujące, których ono podczas ostatniego remontu.

Kolejnym miejsce, które już niebawem zyska nowe oblicze, jest ul. Pocztowa w Skórce. Tam zostanie wykonane około 500 m chodnika wraz ze zjazdami do posesji. Wartość tych czterech inwestycji to 400 tys zł.

Przeczytaj więcej o: krajenka, stefan kitela, krajenka inwestycje,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group