Podpalił samochód... z zazdrości

04.04.2016   Autor: Redakcja
---

Zazdrość o kobietę okazała się przyczyną zdarzenia, jakie miało miejsce w Wieleniu. W płomieniach stanęła honda civic. Właściciel auta, które jak okazało się, podpalone zostało na zlecenie, oszacował straty na 8 tysięcy złotych.

Płonące auto, zaparkowane przed jednym z garaży w Wieleniu, zauważyli sąsiedzi. Wezwani na miejsce strażacy ugasili pożar, ale i tak samochód został zniszczony. Jego właściciel straty oszacował na 8 tysięcy złotych.

W trakcie prowadzonego przez policję śledztwa okazało się, że do pożaru nie doszło przypadkowo. Policjanci ustalili, że auto zostało podpalone. By wzniecić ogień sprawca użył łatwopalnej cieczy. Dochodzenie wykazało, że podpalacz działał na zlecenie mieszkańca gminy Wieleń.

Mężczyzna zlecił podpalenie samochodu, bo właściciel auta mu się "naraził". W ubiegłym roku spotkał się z pewną kobietą (jak dziś wiadomo, konkubiną mężczyzny, który zlecił podpalenie auta).  Zazdrosny o zaloty jej konkubent groził już wtedy, że z zemsty spali mu samochód. Kilka miesięcy trwało zanim słowa zamieniły się w czyny...

Obu mężczyznom (podpalaczowi i zleceniodawcy) grozi do 5 lat więzienia. Jeden odpowie za zniszczenie mienia, a drugi za podżeganie do tego czynu.

Przeczytaj więcej o: policja czarnków, pożar samochodu,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group