Chciał zabić policjanta z Piły, został zatrzymany

17.03.2016   Autor: Redakcja
---

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali mężczyznę, który chciał zlecić zabójstwo. Jego ofiarą miał być policjant z Piły. Sławomir S. działający pod pseudonimem "Melon", usłyszał już zarzut podżegania do zabójstwa. Grozi mu za to od 12 do 25 lat więzienia lub nawet dożywocie. Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na trzy miesięce.

Policjanci poznańskiego CBŚP zatrzymali podejrzanego 42-latka w mieszkaniu na terenie Gryfic w woj. zachodniopomorskim. Mężczyzna kilka dni wcześniej opuścił areszt, w którym przebywał w związku ze sprawą udziału w zorganizowanej grupie przestępczej handlującej narkotykami. Z informacji zebranych przez Prokuraturę Okręgową w Poznaniu wynika, że Sławomir S. w czasie odsiadywania wyroku za inne przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, próbował zaplanować zabójstwo policjanta z Piły. Miała być to zemsta za jego wielokrotne wcześniejsze zatrzymania przez tego właśnie funkcjonariusza.

Sławomir S. jest powiązany ze światkiem przestępczym z Piły i okolic. Za zabójstwo policjanta, mężczyzna oferował 20 tysięcy złotych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group