Molestował niepełnosprawną dziewczynę

08.03.2016   Autor: Klaudia Michalska
---

8 lat więzienia grozi 60-latkowi, który molestował niepełnosprawną dziewczynę w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim

Mieszkaniec gminy Krzyż Wielkopolski wykorzystywał seksualnie córkę swojego szefa. - W jednej z wsi powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, wykorzystując bezradność pokrzywdzonej wynikającej z upośledzenia umysłowego doprowadził ją do poddania się innym czynnościom seksualnym polegającym na tym, że dotykał jej miejsc intymnych. Przestępstwo, które zarzucono oskarżonemu popełnił samemu znajdując się w znacznym stopniu ograniczonej poczytalności - informuje Radosław Gorczyński, prokurator rejonowy w Trzciance

Czyli sprawca także jest upośledzony intelektualnie. Nie zmienia to jednak faktu że sześćdziesięciolatek dopuścił się przestępstwa. Jerzy G. pracował na gospodarstwie rodziców molestowanej dziewczyny.

 

Rodzina pokrzywdzonej dobrze znała oskarżonego. Wiedzieli też o jego problemach natury psychologicznej, nie podejrzewali że może skrzywdzić ich niepełnosprawną, także ruchowo córkę. Sprawa wyszła na jaw w październiku ubiegłego roku. Mężczyzna został wówczas zatrzymany i aresztowany. Teraz do Sądu Rejonowego w Trzciance trafił akt oskarżenia. Jerzemu G. grozi do ośmiu lat więzienia.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group