Ukraińskie firmy zainwestują w Wałczu?

20.12.2015   Autor: Redakcja
---

Władze Wałcza chcą ściągnąć do miasta ukraińskich przedsiębiorców. W tym celu zorganizowano telekonferencję, podczas której burmistrz Wałcza rozmawiała z trzystoma inwestorami. Ukraińskie firmy są zainteresowane ofertą inwestycyjną miasta.

Dzięki Internetowi możemy połączyć się w dowolnym czasie z każdym miejscem na świecie. Z takich udogodnień postanowiły skorzystać władze Wałcza, które za pośrednictwem sieci przeprowadziły telekonferencje z trzystoma przedsiębiorcami z Ukrainy.

- Teraz jest najlepszy czas na inwestowanie w Wałczu, gdyż mamy specjalną strefę ekonomiczną gdzie obowiązują zwolnienia podatkowe między innymi od podatku dochodowego, mamy też uchwałę która daje możliwość jego obniżenia do zera – mówi Bogusława Towalewska, burmistrz Wałcza.

W konferencji internetowej prowadzonej w Chmielnicku na Ukrainie uczestniczył również dyrektor Centrum Obsługi Inwestora urzędu marszałkowskiego w Szczecinie. Zagraniczni inwestorzy mogą być szansą na rozwój miasta.

Organizatorem konferencji była fundacja Polskie Centrum Prawa. Współpraca z ukraińskimi firmami może również poprawić stosunki z naszymi wschodnimi sąsiadami. Choć jak podkreślają przedstawiciele organizacji ukraińskich w Polsce - jest jeszcze sporo pracy.

- Obiema rękami podpisuję się za tym żeby tworzyć warunki dla inwestorów z Ukrainy. Można to wykorzystać, tym bardziej że handel z Ukrainą się zatrzymał - mówi Marek Syrnyk, członek Zarządu Głównego Związku Ukraińców w Polsce

Władze miasta przygotowują oferty dla dwóch zainteresowanych przedsiębiorców. Czy Wałcz stanie się miejscem, w które zainwestują ukraińscy przedsiębiorcy dowiemy się wkrótce. Może dzięki temu zagraniczne telekonferencje biznesowe będą częstsze.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group