Włamali się, teraz posiedzą

16.12.2015   Autor: Redakcja
---

Policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali dwóch mieszkańców miasta,  podejrzanych o włamanie do domu jednorodzinnego przy ulicy Jaworowej w Pile.

Do zdarzenia doszło na przełomie listopada i grudnia. Sprawcy wybili szybę w oknie i weszli do domu. Łupem amatorów cudzego mienia padły elektronarzędzia, sprzęt elektryczny i hydrauliczny. Właściciel oszacował straty na blisko 3 tysiące złotych.

- Natychmiast po zgłoszeniu policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawców i bardzo szybko wpadli na ich ślad. Po kilku dniach funkcjonariusze mieli już pewność, że przestępstwa dokonały konkretne osoby. Złodzieje wpadli na terenie Piły - relacjonuje Żaneta Kowalska, rzecznik KPP w Pile. - Mężczyźni stwierdzili, że włamali się do domu, ponieważ potrzebowali pieniędzy. Policjanci odzyskali w znacznej części skradzione mienie.

Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy Piły w wieku 25. i 37. lat. Jeden z nich był poszukiwany listem gończym. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 10 lat więzienia.

foto ilustr. paxo

Przeczytaj więcej o: włamanie, zatrzymanie włamywaczy,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group