Podatek od nieruchomości w górę

28.11.2015   Autor: Agnieszka Kledzik
---

Podwyżki podatku od nieruchomości w Pile. Za mieszkanie o wielkości 50 metrów kwadratowych teraz pilanie średnio zapłacą złotówkę i 50 groszy więcej rocznie. Rada Miasta zatwierdziła propozycje prezydenta. Jednak skarbnik Piły nie nazywa jej podwyżką, a jedynie korektą.

- Rada Miasta oczywiście po projekcie zgłoszonym przez pana prezydenta dokonała drobnej korekty, jest to naprawdę niewielki zakres w przypadku budynków mieszkalnych, tutaj korekta dotyczy 3 groszy w przeliczeniu na mieszkanie 50-metrowe mieszkanie, osoba, które takie mieszkanie posiada będzie płaciła 1,58 złotych więcej - mówi Ewelina Ślugajska, skarbnik Piły.

O ile za mieszkania pilanie płacić będą o 3 grosze więcej za metr, to podwyżka od nieruchomości pod działalność gospodarczą wyniesie już 52 grosze. To wzrost podatku o niemal 3 procent. Skarbnik Piły mówi jednak o korekcie, a nie o podwyżce. Od 4 lat bowiem stawki tego podatku w Pile się nie zmieniały, podczas gdy inne gminy co roku podnosiły opłaty do maksymalnych stawek. Piła szczyci się jednymi z niższych podatków od nieruchomości w kraju w porównaniu z miastami podobnej wielkości.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group