Asta Video Fest

Awans Wybrzeża! Polonia w barażach

27.09.2015   Autor: Magdalena Lach
---

Polonia Piła nie awansuje bezpośrednio do I ligi po finale Play-Off Polskiej 2. Ligi Żużlowej. Pilanie przegrali na wyjeździe z zespołem Wybrzeże Gdańsk 36:54. Zespół Janusza Michaelisa będzie musiał walczyć o miejsce w Nice Polskiej Lidze Żużlowej w barażach, z drużyną Start Gniezno.

Premierowa odsłona rewanżowego meczu fazy play-off rozpoczęła się od dobrej jazdy gospodarzy. Para Krzysztof Jabłoński - Marcel Szymko pokonała 4:2 duet Monberg-Dolny. Jako pierwszy do mety dojechał Jabłoński, a tuż za nim linię mety przejechali Monberg, Szymko i Dolny.

W drugim biegu zawodnicy Janusza Michaelisa zrewanżowali się za porażkę. Mike Trzensiok i Arkadiusz Pawlak objechali na 4:2 Dominika Kossakowskiego i Aureliusza Bielińskiego. Trzy oczka w tym biegu zdobył Trzensiok, dwa Kossakowski, jeden Pawlak. Bez punktów bieg ukończył natomiast Bieliński.

W kolejnych trzech biegach świetną jazdą popisali się żużlowcy Grzegorza Dzikowskiego. Bieg trzeci to zwycięstwo gdańszczan 4:2. Biegi numer 4 i 5 zakończyły się wygraną Wybrzeża 5:1. Po pięciu startach prowadzenie gospodarzy wynosiło już 10 punktów.

Na półmetku zawodów w dalszym ciągu utrzymywała się dziesięciopunktowa przewaga zespołu Dzikowskiego. W biegu ósmym fatalnie wygladający upadek zaliczył zawodnik Polonii, Patryk Dolny. Jak się okazało Dolny nie ucierpiał, jednak został wykluczony z powtórki biegu. Pod taśmą ustawili się kolejno Zetterstrom, Monberg i Kossakowski. Osamotniony Duńczyk zdołał pokonać Kossakowskiego, a bieg zakończył się zwycięstwem Gdańska 4:2.

Bieg numer dziesięć z pewnością zapadnie w pamięci kibiców zgromadzonych na stadionie MOSiR w Gdańsku. W tym starcie na słowa uznania zasługuje młodziutki Mike Trzensiok, który za swoimi plecami zostawił Brzozowskiego, Gafurowa i Rene Bacha. Tym samy dobrze dysponowany dzisiejszego dnia reprezentant Polonii odnotował kolejną „trójkę“.

Przed biegami nominowanymi pilska Polonia traciła do gospodarzy 14 punktów, co w dwumeczu dawało gospodarzom sześciopunktowe prowadzenie. Ostatnie dwa biegi zakończyły się kolejno zwycięstwem ekipy Grzegorza Dzikowskiego i remisem w biegu 15. Przedostatni wyścig to zwycięstwo 5:1 pary Gafurow-Brzozowski.

Ostatni wyścig, w którym pojechali Rene Bach, Magnus Zetterstrom, Jesper Monberg i Krzysztof Jabłoński zakończył się triumfem Rene Bacha. Za nim linię mety przecięli Jabłoński, Zetterstrom i Monberg co dało Polonii remis 3:3. Mecz zakończył się zwycięstwem Wybrzeża Gdańsk 54:36.

WYBRZEŻE GDAŃSK – POLONIA PIŁA 54:36

Mecze barażowe z udziałem Polonii Piła i Startu Gniezno odbędą się 4.10. w Pile i 11.10 na torze w Gnieźnie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group