Sprawdź wyniki 25. Półmaratonu PHILIPS'a

06.09.2015   Autor: Paulina Michałek-Komorowska
---

25. Półmaraton PHILIPS wygrał Kenijczyk  Robert Wambua Mbithi. Przebiegł trasę w 1 godzinę 2 minuty i 29 sekund.

Na drugim miejscu metę przekroczył Artur Kozłowski z czasem 1:04:36 zdobywając tym samym tytuł Mistrza Polski. Trzecią pozycję, z czasem 1:04:52, zajął Mariusz Giżyński.

Najlepsza wśród Pań okazała się Maryna Damantsevich z Białorusi. Trasę pokonała w 1 godzinę 12 minut i 13 sekund. Do zwyciężczyni sześć sekund straty miała Meksykanka Vianey de la Rosa Rojas, która z czasem 1:12:19 przekroczyła linię mety jako druga. Trzecie miejsce zajęła Polka, Katarzyna Kowalska, z czasem 1:12:39, która jednocześnie zdobyła tytuł Mistrzyni Polski. Wszystkie trzy zawodniczki pobiły dotychczasowy rekord trasy wśród kobiet. Poprzedni rekord należał do Natalii Berkut z Ukrainy, która w 2003 roku pokonała półmaraton w czasie 1 godziny 12 minut i 49 sekund.

W tym roku deszcz, niska temperatura i wiatr nie oszczędzały biegaczy. Jednak zawodnicy mogli liczyć na wspaniały doping kibiców.