Dzisiaj Półmaraton PHILIPS - transmisja na żywo w TV ASTA!

05.09.2015   Autor: Paulina Michałek-Komorowska
---

Dzisiaj na ulicach Piły pojawi się 3500 biegaczy, a wszystko za sprawą Jubileuszowego 25. Międzynarodowego Półmaratonu PHILIPS. Transmisja na żywo tylko w TV ASTA.

Lista startowa na tegoroczny pilski półmaraton pęka w szwach. Do Piły przyjadą czołowi polscy zawodnicy i zawodniczki m.in. Arkadiusz Gardzielewski, Adam Nowicki, Mariusz Giżyński, Artur Kozłowski oraz Katarzyna Kowalska, Aleksandra Lisowska i Izabela Trzaskalska. Tegoroczny bieg dostarczy z pewnością wielkich emocji, bo trasa biegu została zmieniona - teraz ma być jeszcze szybsza.

- Liczę, że podobnie jak w ubiegłym roku bardzo dobrze będzie mi się biegało na szybkiej trasie w Pile. Oby tylko pogoda dopisała, to powalczę o dobry wynik! - zapewnia Adam Nowicki, zeszłoroczny Mistrz Polski Półmaratonu.

W pilskim Półmaratonie pobiegną także zagraniczni biegacze. Uczestnicy zobaczą na starcie między innymi Kenijczyków Mwendwa Ngeti oraz Roberta Mbithi, a wśród kobiet Ukrainkę Svitlanę Stanko – zwyciężczynię ubiegłorocznego Maratonu Warszawskiego. Wśród zarejestrowanych biegaczy są również zawodnicy z Niemiec, Australii, Kanady, Wielkiej Brytanii, Chin i Egiptu.

Każdy kto nie będzie mógł kibicować biegaczom na miejscu, a chciałby przyglądać się zmaganiom w trakcie tego jubileuszowego biegu, nie musi się martwić - cały bieg będzie transmitowany na żywo przez TV ASTA.

Na trasie biegu będzie rozstawionych aż 9 punktów z kamerami, w tym dwie mobilne, dzięki temu widzowie będą mogli śledzić bieżącą sytuację na trasie. Poza tym pierwszy raz w historii transmisja na żywo będzie wyświetlana na telebimie umieszczonym przy punkcie startu i mety.

Transmisja rozpocznie się w niedzielę o godzinie 10.45. Ze studia bieg będą komentować znany widzom z „Tajemnic Piły”, prywatnie wielki miłośnik sportu Paweł Różycki i pasjonat biegania, radny powiatu pilskiego Krzysztof Pabich.

Oprócz tego na miejscu będzie nasz dziennikarz sportowy Michał Lach - będzie zdawał relację na żywo i przeprowadzał wywiady z widzami i organizatorami biegu. - To duże wydarzenie sportowe relacjonować będziemy aż z 9 punktów na trasie. Postaram się przeprowadzić dla Państwa wywiady także ze znanymi sportowcami - mówi Michał Lach.

Transmisję będzie można oglądać w TV ASTA i na stronie www.tvasta.pl.

Sponsorem biegu i transmisji na żywo jest PHILIPS.

Poniżej trasa tegorocznego biegu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group