Kolejny pomysł oszustów. Wyłudzają "na ZUS"

13.07.2015   Autor: Redakcja
---

Oszuści podszywający się pod ZUS, próbują wyłudzać pieniądze od przedsiębiorców. Wysyłają maile z informacją o błędach w naliczeniu składek, i namawiają do wpłacenia brakujących kwot na konto.

Przed nowym zagrożeniem ze strony oszustów ostrzega sam Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

- Ostrzeżenie to wynik wzmożonej aktywności osób podszywających się pod pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W ostatnich dniach szereg przedsiębiorców zgłosiło do ZUS informację o dziwnych mailach, które zawierały sugestię błędnych rozliczeń z tytułu należności składkowych i konieczność ich natychmiastowego sprostowania. Maile były rzekomo podpisane przez jednego z dyrektorów ZUS - mówi Wojciech Andrusiewicz, rzecznik ZUS.

Tymczasem, jak wyjaśnia rzecznik, maile z ZUS trafiają jedynie do tych przedsiębiorców, którzy zdecydowali się na taki kontakt ze swoim indywidualnym opiekunem z Zakładu i zawsze widnieje w nich podpis tegoż opiekuna.

- W związku z tym ZUS ponownie przypomina, że pracownicy Zakładu nie kontaktują się z klientami w ich indywidualnych sprawach za pośrednictwem e-maili - podkreśla Andrusiewicz.

Na taką "podejrzaną" korespondencję najlepiej w ogóle nie odpowiadać.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group