Rower ułatwiający życie

09.07.2015   Autor: Redakcja
---

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Trzciance przekazał swoim podopiecznym trzy rowery przeznaczone dla niepełnosprawnych. Jednoślady, to nie tylko miły upominek, ale i szansa na rehabilitację. Rowery udało się zakupić dzięki pomocy Fundacji Eco Textil.

Dla Kuby, który choruje na porażenie mózgowe, to nie tylko niespodzianka, ale i szansa na rehabilitację. Dwutygodniowy turnus to koszt nawet 5 tysięcy złotych. Taki rower dla osoby, która z trudem pokonuje kilkaset metrów to szansa na poprawę komfortu życia, czyli luksus na który rodziny nie byłoby stać.- Inne są potrzeby dla Jakuba, nie ukrywając Jakub jest bardzo szczęśliwy dostając ten rowerek, a jego szczęście to moja wielka radość. Jestem szczęśliwa i bardzo dziękuję za ten rowerek – mówi Sylwia Przerada, mama Jakuba.

Rower to prezent od Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, który nawiązał współpracę z Fundacją  Eco Textil, która od razu zdecydowała się pomóc. Łącznie zakupiono trzy rowery. Dwa zostały w Trzciance. Jeden pojechał do Białej. Trzcianecki MGOPS ma nadzieję, że to dopiero początek ich współpracy. - Zajmują się także pomocą finansową, jest to temat dosyć szeroki, który mnie bardzo interesuje, ponieważ pomoc dla niepełnosprawnych jest jakimś priorytetem dla nas – mówi Ewa Januszkiewicz-Goroszkin, kierownik MGOPS w Trzciance.

Pierwszym obdarowanym jest Kuba, który teraz  czeka już tylko na pierwszą lekcję jazdy na trójkołowcu.

Przeczytaj więcej o: posterunek mirosławiec, I LO piła,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group