Trwają zapisy na Półmaraton Philips

13.06.2015   Autor: Paulina Michałek-Komorowska
---

W Pile już po raz dwudziesty piąty odbędzie się Międzynarodowy Półmaraton PHILIPS. Jubileuszowy bieg rozpocznie się tradycyjnie w pierwszą niedzielę września. Ciągle trwają zapisy na ten prestiżowy pilski półmaraton. W tym roku organizatorzy chcą ograniczyć listę startową do 3500 zawodników.

Jak co roku w biegu wezmą udział nie tylko miłośnicy biegania z Polski, ale także zawodnicy zagraniczni. Wśród już zgłoszonych biegaczy są między innymi Australijczycy, Niemcy, Francuzi i Brytyjczycy. Zawodnicy rejestrujący się w pierwszych miesiącach trwania zapisów korzystają z niższej, promocyjnej opłaty startowej - Mam przyjemność zaprosić biegaczy do Piły już po raz dwudziesty piąty. To ogromny zaszczyt, ale i odpowiedzialność, bo w ostatnich latach nasz półmaraton stał się jedną z największych imprez biegowych w Polsce. Niezmiernie cieszymy się z rosnącej z roku na rok frekwencji, która jest dla nas największą nagrodą za ciężką pracę przy organizacji pilskiego półmaratonu. Tegoroczna jubileuszowa edycja imprezy zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie, a dla biegaczy przygotowujemy sporo niespodzianek, o których będziemy informować na bieżąco – mówi Henryk Paskal, dyrektor zawodów i prezes Polskiego Stowarzyszenia Biegów Ulicznych.

To właśnie Henryk Paskal ćwierć wieku temu był pomysłodawcą i inicjatorem pilskiego biegu ulicznego. Obecnie Półmaraton PHILIPS Piła jest jedną z największych imprez biegowych w Polsce. Świadczy o tym zarówno frekwencja, która z roku na rok jest coraz większa, wzrastający prestiż imprezy, a także dogodny termin. Na początku września zawodnicy mogą przetestować swoją formę przed późniejszymi biegami w Berlinie i Warszawie.

W ubiegłym roku bieg ukończyła rekordowa liczba 2856 zawodników. Czy w tym roku rekord zostanie pobity? Tego dowiemy się już za trzy miesiące.

 

fot. pila.pl

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group