Miasto dotuje pilski szpital

26.04.2015   Autor: Agnieszka Kledzik

Piła zarezerwowała półtora miliona złotych na budowę oddziału onkologicznego w pilskim Szpitalu Specjalistycznym. Przekaże wkrótce też do starostwa dokumentacje techniczną dotyczącą tej przebudowy.

Za samą dokumentację gmina zapłaciła ponad 80 tysięcy złotych. Prezydent zobowiązał się też do negocjacji z marszałkiem, by ten także wsparł pilski szpital. Tego samego oczekuje od Powiatu.

- Niezależnie od spraw administracyjnych, jeżeli będzie taka wola Powiatu, będę uczestniczył w pracach nad dalszym pozyskiwaniem pieniędzy. Przypomnę, że powiat zobowiązał się do zrealizowania tej inwestycji. Jej koszt szacowany jest  pomiędzy dwoma, a trzema milionami złotych - mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

Tyle będzie kosztowała adaptacja pod oddział onkologiczny 4 piętra pilskiego szpitala. Kolejne cztery miliony złotych pochłonie przeniesienie stamtąd stacji dializ i oddziału nefrologicznego, który docelowo ma być zlokalizowany na parterze. Ta inwestycja związana jest z powstającym Ośrodkiem Radioterapii. Jego budowa ma się rozpocząć w tym roku i pochłonie około 25 milionów złotych. Te środki zarezerwował urząd marszałkowski.

Przeczytaj więcej o: zośka, utrudnienia na przemysłowej,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group