Wraca Polonia Piła

14.03.2015   Autor: Artur Maras
---

Przełom zimy i wiosny to także czas przygotowań pilskiego stadionu żużlowego do nowych rozgrywek.

Oprócz niezbędnych prac prowadzonych na torze, wymienione mają zostać siedziska. To nie koniec zmian. Powracając do tradycji klub wystartuje w lidze pod nazwą Polonia Piła.

Przygotowanie toru to wymóg - każdy z torów w Polsce będzie musiał przejść weryfikację. - Przyjedzie weryfikator i odbierze tor i stadion, czyli bandy zabezpieczające i całą infrastrukturę stadionu - mówi Tomasz Żentkowski, menadżer klubu .

Ciężki sprzęt wjechał na tor stadionu żużlowego kilka dni temu. Główne prace, które muszą zostać wykonane to wyrównanie i ubicie nawierzchni. Mimo drobnego przestoju spowodowanego awarią sprzętu, prace sukcesywnie postępują.

Konieczny jest także montaż dmuchanej bandy, przy zakładaniu której pomogą kibice. Na trybunach Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wymienia stare ławki na plastikowe krzesełka.

Po zakończeniu prac na pilski stadion zaproszona zostanie komisja weryfikacyjna. To od niej zależy dopuszczenie stadionu do rozgrywek.

Na najbliższą sobotę zaplanowano prezentację składu Polonii na najbliższy sezon. W niedzielę z kolei planowany jest pierwszy trening Polonii Piła.

Przeczytaj więcej o: zuzel, polonia piła, wypadek na torach,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group