Asta Video Fest

Tylko pięć zespołów w II lidze

21.02.2015   Autor: Magdalena Lach
---

12 kwietnia pilska Victoria miała rozpocząć rywalizację w Polskiej 2. Lidze Żużlowej meczem z Włókniarzem Częstochowa. Dziś wiemy już, że wyjazdowe spotkanie, rozpoczynające sezon nie odbędzie się. Zarówno Włókniarz jak i Wybrzeże Gdańsk nie otrzymały licencji na starty w lidze.

W związku z zaleganiem z wynagrodzeniami dla zawodników i brakiem porozumienia w sprawie ich spłaty, zadecydowano o odebraniu klubom z Gdańska i Częstochowy licencji na starty w drugiej lidze.

Do tej pory w PLŻ 2 miejsce miało siedem zespołów. Po niedoposzczeniu do rozgrywek Wybrzeża i Włókniarza ta liczba stopniała do zaledwie pięciu, co potwierdza komunikat opublikowany na stronie Polskiego Związku Motorowego:

Zespół ds. Licencji dla Klubów Ekstraligi Żużlowej, DM I ligi i DM II Ligi żużlowej   Polskiego Związku Motorowego (zwanego dalej: „Zespołem”) działając na podstawie § 4 ust 3 in fine w zw. z § 15 ust. 13 Regulaminu przyznawania, odmowy przyznania i pozbawiania licencji uprawniającej do udziału we współzawodnictwie sportowym w sporcie żużlowym dla klubów Ekstraligi, I i II ligi żużlowej (zwanego dalej „Regulaminem”) stwierdza niewykonanie przez Stowarzyszenie Częstochowski Klub Motocyklowy „Włókniarz” postanowień warunkowych określonych w licencji warunkowej przyznanej klubowi na podstawie decyzji Zespołu w dniu 17 grudnia 2014r. Stosownie do treści § 15 ust. 13 Regulaminu przyznawania, odmowy przyznania i pozbawiania licencji uprawniającej do udziału we współzawodnictwie sportowym w sporcie żużlowym dla klubów Ekstraligi, I i II ligi żużlowej z chwilą stwierdzenia przez Zespół niewykonania przez Klub postanowień warunkowych określonych w Licencji warunkowej – licencja wygasa.“ – czytamy na oficjalnej stronie Polskiego Związku Motorowego. Identyczny komunikat dotyczy GKŻ Wybrzeże Gdańsk.

W praktyce oznacza to, że na drodze Victorii do awansu „wykruszyło“ się dwóch mocnych rywali. Nie jest to jednak najlepsza informacja dla sympatyków czarnego sportu. Terminarz ligowy z pewnością ulegnie diametralnej zmianie.

Z trudnej sytuacji wspomnianych klubów mogą w najbliższym czasie skorzystać włodarze pilskiej drużyny, bowiem we Włókniarzu jak i Wybrzeżu nie brakuje klasowych zawodników. Ci, teoretycznie mogliby znaleźć zatrudnienie w Pile i wzmocnić nasz zespół w walce o awans. Czy tak się jednak stanie ? Okaże się już niebawem.

Przeczytaj więcej o: sport, zuzel, II liga, sqaush, Salon Sportowy Cup,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group