Asta Video Fest

Zażalenie Lewińskiego na odrzucenie pozwu

30.12.2014   Autor: Artur Maras
---

Pilski oddział Sądu Okręgowego w Poznaniu ustosunkował się do protestu wyborczego Włodzimierza Lewińskiego, pozostawiając go bez dalszego biegu. Zdaniem kandydata na prezydenta Piły jest to jawne pogwałcenie praw wolnościowych i obywatelskich przez Państwo Polskie.

Zdaniem Włodzimierza Lewińskiego, jeśli w skali kraju mamy ok. 3 mln, a w skali Piły kilka tys. nieważnych głosów to istnieje realna obawa zaistnienia nieprawidłowości wyborczych.

Włodzimierz Lewiński kandydował w ostatnich wyborach samorządowych na stanowisko prezydenta Piły. Ze względu na rzekome nieprawidłowości 1 grudnia 2014 r. w pilskim Oddziale Sądu Okręgowego w Poznaniu złożył protest wyborczy. Sąd na ustosunkowanie się do protestu miał 30 dni, pozostawiając pozew bez dalszego biegu. Dzieje się tak w przypadku braków formalnych we wniosku lub braku dostatecznych dowodów na udowodnienie przestępstw wyborczych.

Włodzimierz Lewiński złożył zażalenie na decyzję sądu. Teraz sąd na ustosunkowanie się do zażalenia ma kolejne 30 dni i będzie to decyzja ostateczna.

 

Przeczytaj więcej o: wybory, protest, 2015 rok,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group