Asta Video Fest

Lotnisko za złotówkę

21.08.2014   Autor: Redakcja
---

Miał być tor wyścigowy - takie plany względem lotniska w Debrznie w powiecie złotowskim miał rajdowiec Tomasz Kuchar, ale zostały tylko opony, wyznaczające trasę przejazdu. Teraz drogi na terenie lotniska chce przejąć powiat złotowski i gmina Lipka. Do pomysłu muszą przekonać Agencję Mienia Wojskowego.

Ruch powietrzny na lotnisko raczej nie wróci. Nie takie plany mają jednak samorządowcy, chcieliby oni bowiem przejąć drogi prowadzące na lotnisko od Agencji Mienia Wojskowego. Przede wszystkim chodzi o zabezpieczenie swoich interesów i możliwość swobodnego dojazdu na teren lotniska.

Poza tym w sąsiedztwie pasów startowych znajdują się pola uprawne. Na razie rolnicy nie mają problemu z dostępem do nich, bo drogi mają status publiczny. Niedawno  AMW wystąpiła jednak  z prośbą o zmianę tego statusu, ale wójt Lipki, Przemysław Kurdzieko nie wyraził na to zgody.

Za to razem ze starostą złotowskim wystąpił do Agencji Mienia Wojskowego w Gdyni o przekazanie dróg za symboliczną złotówkę, aby stworzyć tam sieć dróg gminnych i powiatowych. Taką decyzje może podjąć jednak jedynie centrala, a to oznacza kolejne starania i długą procedurę.

 

Przeczytaj więcej o: zlotow, lotnisko, zagospodarowanie lotniska,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group