Trzcianecka debata

07.07.2014   Autor: Redakcja
---

Jak w przyszłości będzie wyglądać centrum Trzcianki? Czy z Placu Pocztowego zniknie mauzoleum, czy przeniesione zostaną dworzec autobusowy i targowisko miejskie? Jak zostanie rozwiązany układ komunikacyjny? Na te pytania odpowiemy na antenie TV Asta w środę, 9 lipca, podczas debaty zatytułowanej „Trzcianka Twoim Zdaniem”. Przebudowa centrum i zagospodarowanie Placu Pocztowego to jeden z punktów kampanii wyborczej burmistrza Krzysztofa Czarneckiego. Koncepcja do łatwych nie należy, bowiem wiąże się ze sporymi zmianami, i być może nową lokalizacją ważnych dla miasta obiektów. Dlatego burmistrz zdecydował się na konsultacje społeczne.

- Te konsultacje potrwają jeszcze kilka miesięcy, na jesień chcemy już zlecić architektom przygotowanie konkretnych projektów – mówi Krzysztof Czarnecki, burmistrz Trzcianki.

Przeniesienie dworca autobusowego w pobliże dworca PKP, targowiska do hali znajdującej się nieopodal, ewentualna likwidacja mauzoleum, to kwestie, które dziś wydają się dzielić trzcianecką społeczność lokalną.

- Wiemy jak ważna dla mieszkańców Trzcianki jest kwestia nowego centrum miasta, przebudowy placu, dlatego chcemy im również oddać głos w dyskusji, dlatego mamy nadzieję, że mieszkańcy wezmą udział w debacie, podczas której będą mogli wygłosić swoje opinie i zadać pytania dotyczące istniejących koncepcji – mówi Jakub Ćwirlej, dyrektor programowy TV Asta.

Debata pt.: „Trzcianka Twoim zdaniem” na żywo w TV Asta w środę, 9 lipca o godz. 16.30 prosto z Placu Pocztowego w Trzciance, a w przypadku niepogody, z Galerii Abita. Liczymy na Państwa obecność, serdecznie zapraszamy.

Przeczytaj więcej o: trzcianka, przebudowa, debata, konsultacje, plac pocztowy,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group