3 lata za 3 promile!

05.07.2014   Autor: Magdalena Lach
---

Interwencja policjanta z Wyrzyska zapobiegła tragedii. Będący już po służbie funkcjonariusz zatrzymał nietrzeźwego kierowcę, który pod wpływem alkoholu usiłował prowadzić pojazd marki Peugeot 206. Manewry pijanego zakończyły się na posterunku policji.

- Do zdarzenia doszło w miejscowości Trzeboń, w gminie Łobżenica – wyjaśnia sierż. sztab. Żaneta Kowalska z KPP w Pile. -  W godzinach wieczornych policjant będący po służbie zauważył w pewnym momencie samochód osobowy, który odjechał z parkingu i jechał dość podejrzanie. Nagle wjechał między ludzi. Zaniepokoiło to funkcjonariusza, który pobiegł do auta i zauważył w nim mężczyznę, który jak się okazało wcześniej spożywał alkohol – dodaje Kowalska.

Policjant natychmiast zabrał pijanemu kierowcy kluczyki i poinformował najbliższą jednostkę Policji.

Na miejsce przyjechali umundurowani policjanci z Posterunku Policji w Łobżenicy. Badanie alkomatem wykazało, że 27-letni mieszkaniec gminy Łobżenica miał w wydychanym powietrzu  3 promile alkoholu. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna jest sądowo pozbawiony uprawnień do kierowania pojazdem.

Za jazdę po pijanemu oraz niestosowanie się do wydanego zakazu mężczyzna odpowie przed Sądem. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Autor: Żaneta Kowalska z KPP w Pile

Przeczytaj więcej o: policja, Wyrzysk, zatrzymany, pijany kierowca,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group