Rekord frekwencji w Skrzatuszu. Łukasz Wirkus pierwszy na mecie

06.04.2014   Autor: Redakcja
---

W Skrzatuszu rozpoczęła się kolejna edycja powiatowego cyklu Biegaj z Nami. W VI Papieskim Biegu Przełajowym wzięło udział ponad 300 zawodników, co w porównaniu z poprzednim rokiem – 221 biegaczy – jest kolejnym rekordem. Najszybszym zawodnikiem był Łukasz Wirkus z Telexu Borzytuchom, który przeciął linię mety z czasem 28 minut 40 sekund.

Biegaj z Nami to cykl 10 biegów, który co roku rozpoczyna się w Skrzatuszu. Tradycyjnie jedna z najpopularniejszych imprez biegowych w naszym regionie rozpoczęła się od Mszy Świętej w Sanktuarium Maryjnym w Skrzatuszu. Tuż po modlitwie rozpoczęły się przygotowania do pierwszego etapu „Biegaj z Nami 2014“.

W tym roku organizatorzy postanowili zmienić nieco trasę wyścigu, stawiając na urokliwie leœne ścieżki. Również meta Skrzatuskiego biegu została przeniesiona. Finał sportowej rywalizacji odbył się na boisku piłkarskim w Starej Łubiance.

Po niespełna 29 minutach na mecie pojawił się pierwszy zawodnik. Był nim lekkoatleta Talexu Borzytuchom Łukasz Wirkus, który pojawił się na mecie z czasem 00:28:40. Na drugim stopniu podium stanął Krzystof Zawistowski z Miasteczka Krajeńskiego, a tuż za nim uplasował się Marek Wasilewski z Piły. Wśród Pań najlepiej wypadła Antonina Rychter ze Szczecinka.

Pełna lista najlepszych biegaczy dostępna niebawem TU

A już w najbliższy czwartek o godz. 17:45 na antenie TV ASTA premiera nowego programu "Biegaj z Nami". To propozycja dla ludzi, którzy biegają lub dopiero chcą rozpocząć przygodę z tym sportem. Telewizja ASTA objęła patronatem cały cykl powiatowych zawodów "Biegaj z Nami", dzięki temu będzie można zobaczyć materiał ze wszystkich 10 biegów.
Premiery programu przewidziane są w czwartki o godz. 17:45 po weekendzie biegowym. Oprócz emisji w TV ASTA, "Biegaj z Nami" będzie można obejrzeć na www.tvasta.pl oraz na naszym kanale You Tube.

W najbliższym odcinku będzie można zobaczyć relację z biegu w Skrzatuszu oraz zapoznać się z poradami doświadczonego maratończyka Marka Jaroszewskiego. Produkcję programu dofinansowuje Powiat Pilski.

/Michał Lach/

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group