Województwo (nadal) będzie wspierać pilską kulturę

10.01.2014   Autor: Redakcja

Na jednym roku współpraca województwa z miastem w zakresie wspierania kultury nie kończy się. Marszałek Marek Woźniak zadeklarował dziś, że tak jak w 2013 roku, tak i w bieżącym przekaże środki finansowe na organizację części wydarzeń w Regionalnym Centrum Kultury.

Inicjatywa ta została podjęta w minionym roku, gdy z budżetu wojewódzkiego przekazano 200 tysięcy złotych na organizację w Pile wydarzeń kulturalnych, których głównymi bohaterami były najlepsze w województwie grupy teatralne czy też orkiestry. Była to swego rodzaju rekompensata za to, że Piła przez wiele lat była osamotniona w walce o zapewnienie odpowiedniego poziomu wydarzeń kulturalnych swoim mieszkańcom. Marszałek Marek Woźniak nie ukrywa jednak, że pieniądze te wydał z przyjemnością.

- Wydaje mi się, że mamy za sobą dobry rok, gdzie wiele wydarzeń się zdarzyło. Chcemy to kontynuować i w tej chwili ustalamy harmonogram. Już są pewne przedsięwzięcia zadeklarowane. Jeszcze chcemy ten cały harmonogram dopełnić, aby ta kwota została w pełni wykorzystana - powiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak.

Deklaracja ta jest oficjalnym zapewnieniem współpracy także w 2014 roku. Obecnie nie wiadomo jeszcze konkretnie jakie wydarzenia kulturalne zostaną sfinansowane w obecnym roku ze środków wojewódzkich, gdyż program wciąż jest w trakcie tworzenia, ale pewne jest, że za kwotę 200 tysięcy złotych będzie można zorganizować ich kilka, a bardzo możliwe, że nawet kilkanaście.

Przeczytaj więcej o: rck, kultura, wsparcie, woźniak,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group