Remont stadionu: Najpierw stary, potem nowy obiekt

07.12.2013   Autor: Redakcja
---

Miasto postanowiło nie czekać na zgodę na wycinkę drzew przy ulicy Żeromskiego i planuje najpierw wyremontować istniejący już obiekt lekkoatletyczny, a w międzyczasie próbować uzyskać wszelkie pozwolenia potrzebne do wybudowania kolejnego.

O tym projekcie mówi się już od dłuższego czasu. Piła chce stać się ważnym graczem na lekkoatletycznej giełdzie, nie tylko w naszym kraju, ale także w Europie, dlatego dąży do tego by posiadać kompleks sportowy z prawdziwego zdarzenia - z nowoczesnym obiektem głównym i znajdującym się nieopodal stadionem rozgrzewkowym. Takie połączenie pozwoliłoby ubiegać się naszemu miastu o organizację imprez rangi europejskiej.

Na razie jednak nie ma zgody na wycinkę około 400-500 drzew znajdujących się kilkadziesiąt metrów za halą sportową. To właśnie w tym miejscu miałby powstać wspomniany stadion rozgrzewkowy. Plany te trzeba jednak odłożyć w czasie, gdyż Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wciąż nie wyraziła zgody na wycinkę, a bez niej nie ma możliwości uzyskania pozwolenia na budowę.

Miasto stanęło więc przed dylematem: nadal ubiegać się o pozwolenie i wstrzymywać cały proces budowy kompleksu lekkoatletycznego czy rozbić duży projekt na dwa mniejsze i realizować jeden niezależnie od drugiego. Odpowiedź na to pytanie udzielił dziś prezydent Piły Piotr Głowski.

- Postaramy się to przeprowadzić etapami tak, żeby jak najszybciej udało się doprowadzić do używalności tą najbardziej używaną część np. przez młodzież, chociażby podczas "czwartków lekkoatletycznych", czyli bieżnię i od tego elementu zaczniemy. W międzyczasie będą trwały prace nad uzyskaniem dokumentacji na stadion dodatkowy.

Na razie więc zmodernizowany będzie tylko istniejący już stadion lekkoatletyczny. Ciężar finansowy tych prac weźmie na siebie Gmina Piła, gdyż wciąż nie ma jeszcze podpisanych oficjalnych dokumentów na dofinansowanie, które swego czasu obiecało przekazać Ministerstwo Sportu i Turystyki. Dopiero gdy owe dofinansowanie uda się uzyskać, wtedy będzie mogła zostać zrealizowana druga część planu, czyli budowa stadionu rozgrzewkowego.

Przeczytaj więcej o: remont, mosir, stadion, żeromskiego, modernizacja,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group