"To tu, to tam"

23.11.2013   Autor: Redakcja

29 i 30 listopada w Czarnkowskim Domu Kultury, przy ulicy Kościuszki 60 odbędzie się III Festiwal Kultur i Podróży "To tu, to tam". Celem cyklu spotkań w Czarnkowskim Domu Kultury jest przybliżenie młodzieży kultur i przyrody świata poprzez trwające 45 oraz 90 minut prelekcje tematyczne i towarzyszące im pokazy slajdów oraz projekcje filmowe.

Zainteresowanie młodych ludzi obcą kulturą, innymi krajami itp. pozwala na rozbudzenie wyobraźni, wybieganie nią dalej niż za obręb własnego podwórka, pobudza marzenia oraz udowadnia, że świat w swym nieograniczeniu może być piękny i ciekawy i również otwarty dla nich. To wszystko stanowi przeciwwagę narastającym problemom alkoholowym, wynikającym często z braku zainteresowań, nudy i nieodpowiedniego towarzystwa. Wykładowcy festiwalu będą przekazywać swoją wiedzę na temat różnych krajów opartą na wieloletnim doświadczeniu oraz zaprezentują materiały zebrane podczas wypraw naukowo - badawczych odbywających się w latach 2002-2013 w ramach m.in. "Polskiej Ekspedycji Amazońskiej", "TRAKTORIADY – wyprawy do Ameryki Południowej" oraz konnej wyprawy dookoła świata "Z KOPYTA".

Podczas prezentacji podkreślana jest dostępność możliwości realizacji tego typu wypraw praktycznie przez każdego. Kładziony jest nacisk na to, że motorem wszystkich działań są marzenia i wiara oraz to, że najwięcej zależy od nas samych, niezależnie od statusu społecznego i materialnego. Dodatkowo w Czarnkowskim Domu Kultury zostanie zaprezentowana wystawa fotograficzna „Amazonia raj jeszcze nieutracony”. Na zakończenie każdej prezentacji przeprowadzony zostanie konkurs wiedzy zdobytej podczas wykładu ,dostosowany merytorycznie do grupy wiekowej odbiorców, podobnie jak każda prezentacja. Każdy uczestnik spotkania zostanie obdarowany pamiątkową pocztówką lub zakładką do książki m.in.  informacją, iż projekt realizowany jest dzięki wsparciu Urzędu Miasta oraz ulotką informacyjną dotyczącą realizowanego projektu, zachęcającą jednocześnie do samodzielnych poszukiwań w zakresie odkrywania bliższych i dalszych okolic.

Przeczytaj więcej o: festiwal, Czarnków, kultura, podróże, dom kultury,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group