Krav Maga - samoobrona dla każdego

11.10.2013   Autor: Magdalena Lach
---

Bazuje na naturalnych odruchach człowieka, a jej zadaniem jest w najprostszy sposób chronić nasze zdrowie oraz życie – Krav Maga wywodzi się z Izraela i jest jednym z najpopularniejszych systemów samoobrony na świecie. Od października również w Pile można uczyć się Krav Magi. 

Ten izraelski system samoobrony polega na zadawaniu ciosów w newralgiczne miejsca na ciele człowieka takie, jak krocze, krtań, czy chociażby oczy. Jak przyznaje instruktor pilskiej sekcji Krav Maga, w sytuacjach zagrożenia życia każda metoda obrony jest dozwolona.

W dzisiejszych czasach na ulicy nikt nie zaatakuje nas jeden na jeden. Zazwyczaj wygląda to w ten sposób, że dwóch, trzech napastników atakuje jednego człowieka – objaśnia Marcin Gachewicz. – Żeby się obronić w takiej sytuacji nie można stosować chwytów fair, wyuczonych schematów. Trzeba szukać najprostszych rozwiązań, a Krav Maga sprawdza się wtedy idealnie – dodaje instruktor pilskiej sekcji.

W Krav Maga nie ma zawodów ani wyników, a na treningach doskonali się jej praktyczne zastosowanie w sytuacjach codziennych. – Boks, karate, czy inne sztuki walki uczą zawodników dyscypliny, walki w określonych regułach. W sytuacji, kiedy ktoś nas napadnie na ulicy nie ma mowy o jakichkolwiek zasadach, najważniejsze jest nasze życie. Na naszych treningach uczymy się, jak postępować w takich sytuacjach, nie narażając siebie oraz naszych bliskich – wyjaśnia Tomasz Zegan – uczestnik zajęć pilskiej sekcji Krav Maga.

W zajęciach może wziąć udział każdy, kto ukończył 16. rok życia. Treningi dedykowane są zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn i odbywają się w każdy wtorek w godzinach 18:00 – 20:30 w hali Zespołu Szkół nr 1 w Pile przy ulicy Brzozowej. Wszelkie informacje oraz zapisy dostępne pod numerem telefonu 691-551-157.

Przeczytaj więcej o: pila, sport, Krav Maga, samoobrona, walka,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group