Koncert Marii Peszek

01.10.2013   Autor: Redakcja
---

Występ Marii Peszek będzie jedną z najważniejszych imprez kulturalnych, jakie odbędą się w październiku w Pile. Artystka zaśpiewa w Teatrze Miejskim 18 października, o godzinie 19:00.

„Jezus Maria Peszek” to trzeci album studyjny artystki wydany w październiku 2010 roku. Krążek składa się z 12 utworów, które trudno zaszufladkować do jednego gatunku muzycznego bowiem łączą w sobie alternatywny pop zabarwiony elementami indie, a niekiedy także nutą elektroniki.

Współkompozytorem i współproducentem jest sama artystka i jak przyznaje ten album jest bardzo osobisty, mocny i brutalny, a zarazem po prostu piękny. Maria Peszek znana z kontrowersji tym razem zaskakuje. W utworach nie porusza tematów ogólnie uznawanych za tabu. Nie ma nawet jednego wulgarnego słowa. Wyraża natomiast swoje poglądy ateistyczne i porusza sprawę patriotyzmu. Mimo dość poważnych tematów płyta utrzymana jest w lekkim, można nawet powiedzieć, że żartobliwym stylu. Nieoklepana tematyka oraz wartościowe teksty oparte na licznych środkach stylistycznych sprawiają, że album przykuwa uwagę, a czasami także zmusza do rozmyślań.

Bilety do nabycia w kasie Regionalnego Centrum Kultury w Pile, w cenie 60 zł.

Źródło: Ewa Stróżyńska, animator kultury.

Zdjęcie: www.kobieta.pl

Przeczytaj więcej o: pila, koncert, rck, maria peszek,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group