Klaudia Adamek podwójnie złota

01.10.2013   Autor: Redakcja
---

W Radomiu na stadionie MOSiR odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików, w których nie mogło zabraknąć lekkoatletów pilskiej Gwardii. Nie zawiodła faworytka gwardzistów do złotego medalu Klaudia Adamek.

Podopieczna trenera Romana Marciniaka była zdecydowaną faworytką w biegu na 100 m. W tym sezonie uzyskała wynik 12,20 i jest tegoroczną liderką tabel krajowych w kat. młodziczek oraz posiada pięć najlepszych wyników na 100 m w tym sezonie. Klaudia w Radomiu odniosła zdecydowane zwycięstwo z wynikiem 12,34 wyprzedzając drugą zawodniczkę na mecie o 0,33 sekundy. O ile w biegu na 100 metrów można było liczyć na złoty medal, o tyle w biegu na 300 metrów Klaudia zajmowała piąte miejsce w tegorocznych zestawieniach najlepszych wyników i medal nie był wcale tak pewny. Podbudowana jednak sobotnim sukcesem na 100 m, w niedzielę bardzo odważnie pobiegła na 300 m poprawiając rekord życiowy na 40,91 i zdobywając swój drugi złoty medal Mistrzostw Polski Młodzików.

Klaudia Adamek obok Mai Ślepowrońskiej z MKS Pułtusk, która zdobyła dwa złote medale w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą, jest jedyną zawodniczką, która wywalczyła dwa złote krążki na tej imprezie. Należy zaznaczyć, że Klaudia jest zawodniczką czternastoletnią i rywalizowała z rok starszymi koleżankami.

Z pozostałych zawodników Gwardii najbliżej podium był podopieczny trenera Jarosława Grasia, Jakub Popławski w sześcioboju, który z wynikiem 3401 pkt zajął czwarte miejsce. Kuba zanotował słabsze występy w rzucie oszczepem i biegu na 1000 m, co zadecydowało o tym, że nie zdobył medalu. Z rekordem życiowym w rzucie oszczepem 37,37 i ósmym miejscem wróciła do Piły podopieczna trenera Jarosława Chwałka, Angelika Gronowska. Jedenaste miejsce z  wynikiem 47,91 w biegu na 300 m ppł zajęła Patrycja Adamek. Jakub Klęsk z wynikiem 5,75 w skoku w dal, był 16, a Paula Rózga w biegu na 600 m uzyskała rezultat 1:45,89.

Start w Radomiu był ostatnią z impreza rangi Mistrzostw Polski i jedną z ostatnich w tym sezonie. Pozostały jeszcze dwa stary w zawodach szkolnych. Łącznie lekkoatleci Gwardii w bieżącym roku zdobyli siedem medali Mistrzostw Polski: cztery złote i trzy brązowe oraz 136 pkt w ogólnopolskim systemie współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży.

Źródło: Gwardia Piła