Kontrakty podpisane

14.09.2013   Autor: Magdalena Lach
---

W siedzibie MOSiR w Pile odbyła się pierwsza konferencja w historii KS Credo Futsal Piła. Poza informacjami dotyczącymi zbliżającego się sezonu, na spotkaniu przedstawiono sponsora tytularnego klubu oraz nazwisko szkoleniowca pilskiej drużyny.

Konferencja rozpoczęła się od przedstawienia idei powstania klubu oraz założeń na najbliższy sezon. Celem pilskiego klubu w pierwszym roku działalności jest zbudowanie “solidnych fundamentów” – zarówno finansowych jak i sportowych - na których w przyszłości zespół będzie funkcjować.

- Trzeba sobie uczciwie powiedzieć, że tak naprawdę budżet będziemy starali dopiąć w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Na pewno jest on na tyle wystarczający, że możemy już uwierzyć, że jesteśmy w stanie uczestniczyć w tej drugiej lidze oraz, że nie zdarzy nam się żadne potknięcie. W tym momencie skupiamy się na poziomie zarówno sportowym, jak i organizacyjnym. Cały czas prowadzimy rozmowy z potencjalnymi sponsorami, cały czas zachęcamy ludzi do współpracy z nami, dlatego jestem pozytywnie nastawiony w tej kwestii – wyjaśnia prezes KS Credo Futsal Piła, Patryk Suracki.

Futsal Piła ma za sobą dwutygodniowy okres przygotowawczy. Kolejnym etapem zgrywania zespołu będą gry kontrolne. Pierwsza z nich odbędzie się już 18 września w Chojnicach, gdzie pilanie zagrają z zespołem Red Devils Chojnice - Myślę, że będzie na pewno stres i fascynacja tym spotkaniem, ale my nie mamy nic do stracenia. Jeśli uzyskamy korzystny wynik to bardzo dobrze, ale przecież my jedziemy się tam uczyć futsalu. Jak przegramy to nic się nie dzieje. Dla nas ma to być lekcja, dlatego nie mamy się czego obawiać. Nie mamy się na razie co porównywać z takim zespołem. Tak jak powiedziałem, jedziemy tam po naukę i tego się trzymamy – mówi Karol Skiba, trener KS Credo Futsal Piła.

Ostatnim punktem konferencji było podpisanie umowy ze sponsorem tytularnym klubu oraz trenerem. Zarówno Jacek Bogusławski jak i Karol Skiba bez zawahania złożyli swoje podpisy pod kontraktaktami, zapewniając, że dołożą wszelkich starań, aby pilski zespół pokazał się z jak najlepszej strony w rozgrywkach II ligi.

Pierwszy ligowy mecz drużyna KS Credo Futsal Piła rozegra w połowie listopada. Klub czeka obecnie na terminarz rozgrywek.

fot. Materiały prasowe SPH CREDO

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group