Wszyscy święci w RCK-u

12.09.2013   Autor: Redakcja
---

W niedzielę, 22 września o godzinie 19:00 w Regionalnym Centrum Kultury odbędzie się spektakl "Wszyscy święci" w reżyserii Wojciecha Farugi.

Święci, czy chorzy psychicznie? Asceci, czy głupcy chcący zwrócić na siebie uwagę otoczenia? Dla wielu średniowiecznych ascetów chrześcijańskich normą stały się długotrwałe posty o chlebie i wodzie, noszenie włosiennicy, codzienne biczowanie ciała oraz nocne modlitwy, czyli to, co psychologia uznaje za patologię.

Spektakl "Wszyscy święci" staje się próbą diagnozy fanatyzmu i opowieścią o męczennikach codzienności. Reżyser zadaje pytanie: gdzie kończy się głęboka wiara, religia, a gdzie zaczyna szaleństwo w imię Boga? W jaki sposób odróżnić ideologię od rzeczywistości, w którą wpisują się współcześni męczennicy? Czym dla zmęczonych życiem bohaterów jest męczeństwo? Ile nieudanych prób samobójczych można znieść? Jak długo można wytrzymać opiekę nad chorą matką i marudzenie gderliwego ojca? Współczesne formy stygmatów, to niekoniecznie rany fizyczne.

Scenografia, kostiumy, reżyseria światła - Agata Skwarczyńska, muzyka - Igor Nikiforow. Występują: Marian Jaskulski, Magdalena Łaska, Mateusz Łasowski, Alicja Mozga, Roland Nowak, Jerzy Pożarowski, Małgorzata Trofimiuk oraz Jakub Ulewicz.

Cena biletu to 20 zł. Pokaz spektaklu realizowany jest w ramach programu Instytutu Teatralnego TEATR POLSKA ze środków MKiDN.

Źródło: Ewa Stróżyńska, animator kultury.

Przeczytaj więcej o: pila, rck, bilety, spektakl, wszyscy święci, fanatyzm,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group