Asta Video Fest

Pod lotniczym niebem

---

Piknik lotniczy w Mirosławcu to już tradycja. Co roku na lotnisku 12. Komendy Lotniska pojawiają się tłumy widzów. Zarówno z samego Mirosławca, jak i całego regionu. Nic w tym dziwnego, bo jak co roku zaplanowano liczne pokazy oraz atrakcje dla najmłodszych.

Na płycie lotniska pojawił się samolot bojowy MIG-29, który można było podziwiać w dynamicznym pokazie, swój sprzęt zaprezentował 8. Koszaliński Pułk Przeciwlotniczy, a na zakończenie w niebo wzbił się kilkudziesięciotonowy Hercules.  - Na co dzień nie mamy możliwości wstępu na teren komendy, nie mówiąc już o zobaczeniu tego całego sprzętu z bliska i wejściu do środka tych maszyn - mówi jeden z uczestników pikniku.

Dzięki festynowi możliwość taką dostali wszyscy jego uczestnicy, bo jak mówi komendant 12. KL w Mirosławcu, ppłk Bogdan Ziółkowski - Chcemy okazać lokalnej społeczności, że jesteśmy jej częścią. Garnizon wojskowy funkcjonuje tu od 1952 roku i wiele osób było i nadal jest związanych z naszą komendą.

Pokazy zakończyły się około 17.00, kiedy cały sprzęt opuścił teren lotniska. Uczestników czekał jeszcze występ gwiazdy wieczoru, którą był „Bogdan Trojanek & Terne Roma”.

Przeczytaj więcej o: Mirosławiec, lotnisko, samolot, piknik lotniczy,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group