KS Credo Futsal Piła w II lidze

20.08.2013   Autor: Magdalena Lach
---

Piła to miasto, które w swojej historii miało okazję świętować sukcesy w wielu dyscyplinach sportowych, jak chociażby piłka siatkowa czy  żużel. Piła to również miasto, które od wielu lat cierpi na brak drużyny piłkarskiej z prawdziwego zdarzenia. Przed szansą na poprawę kondycji pilskiej piłki nożnej staje nowy klub, KS Credo Futsal Piła.

„Koniec piłkarskiej posuchy” - tak przynajmniej mówią nam sternicy nowego klubu, który już w najbliższym sezonie przystąpi do II Polskiej Ligi Futsalu.

Podobnie jak to miało miejsce w organizacji Rekordu Guinnessa w najdłuższym meczu futsalu na świecie, za pomysłem tym kryją się dwaj zagorzali sympatycy tej dyscypliny. Mowa o Patryku Surackim i Krzysztofie Kuźmiczu - Pomysł narodził się w naszych głowach już niemal 3 lata temu, jednak ostateczna decyzja o zgłoszeniu drużyny do rozgrywek zapadła dopiero w tym roku - wyjaśnia prezes KS Credo Futsal Piła, Patryk Suracki. Jak to zawsze w takich sytuacjach bywa, najpierw zrodził się pomysł, który dojrzewał w naszych głowach już od blisko 3 lat. Czas ten nie okazał się stracony, dobra analiza oraz rozmowy z właściwymi ludźmi pozwoliły nam przystąpić do realizacji upragnionego celu – dodaje Suracki.

Dzisiaj, po wielu miesiącach ciężkiej pracy już jesteśmy pewni udziału w rozgrywkach i niezwykle miło jest nam poinformować wszystkich sympatyków piłki nożnej, a w szczególności tej „schowanej pod dachem”, że w naszym mieście będziemy mieli okazję gościć II ligę – dodaje wiceprezes Karol Karnowski.

Rozgrywki rozpoczną się w listopadzie, a rywalami pilskiej drużyny będą między innymi zespoły z Poznania, Zielonej Góry, Gorzowa czy też odległych Żar. Przedstawiciele klubu, do których dołączyły jeszcze takie osoby jak Łukasz Stasicki, Grzegorz Hoppe czy też Marcin Wojtania zadowoleni są głównie z faktu pozyskania już w pierwszych miesiącach sponsora tytularnego

- Bardzo miło nam poinformować, że w nasz projekt zaangażował się Pan Jacek Bogusławski, Radny Piły i właściciel firmy SPH Credo. Jak większość z nas doskonale wie, Pan Jacek już od dłuższego czasu angażuje się w sport w naszym mieście, dlatego też to właśnie do jego osoby skierowaliśmy się w pierwszej kolejności. Nie ukrywając olbrzymiej radości możemy poinformować, że tak naprawdę do ustalenia zostały nam już tylko szczegóły, o których poinformujemy już wkrótce na zwołanej konferencji prasowej. Pewne jest jednak już teraz, że to właśnie firma Credo wejdzie w nazwę drużyny oraz będzie widniała na naszych strojach – kończy Patryk Suracki.

Wszyscy doskonale wiemy, że futsal to dyscyplina niezwykle widowiskowa mająca w naszym mieście wielu sympatyków, którzy na co dzień rywalizują w lidze środowiskowej i to właśnie oni mają stanowić o sile pilskiej drużyny. Zarząd klubu jest w trakcie dopinania budżetu, który ma zapewnić im spokojny byt w trakcie trwania całego sezonu, a ten rozgrywany będzie od listopada do końca marca.

Gdzie oraz w jakie dni Credo Futsal Piła rozgrywać będzie swoje II ligowe zmagania ogłoszone zostanie na konferencji prasowej. W planach przedstawicieli klubu jest również otwarcie szkółki, która ma na celu zrzeszenie młodych adeptów tej dyscypliny oraz promowanie jej wśród młodzieży.

Prowadzone są również rozmowy z trenerem oraz zawodnikami. Więcej informacji już wkrótce na stronie www.futsal.pila.pl

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group