Wakacje - czas młodych konstruktorów

---

Nuda w wakacje? Na pewno nie dotyczy to uczestników zajęć z Muzeum Okręgowego w Pile. W każdą środę i piątek są prowadzone zajęcia dla najmłodszych w trakcie których, dzieci mogą nauczyć się wielu praktycznych rzeczy.

W trakcie naszych odwiedzin, tematem zajęć było "ciśnienie". Uczestnicy dowiedzieli się czym ono jest, robili fizyczne doświadczenia, a na koniec budowali swój własny barometr. - Warsztaty związane były z tematem „Dzisiaj słońce, jutro deszcz", dzieci robiły swoje własne kolorowe barometry, dzięki czemu mogły zobaczyć jaka będzie pogoda- opowiedziała portalowi asta24.pl Sylwia Klimaszewska, prowadząca warsztaty w Muzeum Okręgowym w Pile.

W trakcie trwania zajęć na buziach dzieci wymalowany był uśmiech od ucha do ucha. Zachwycona była między innymi Julia, która na warsztaty przychodzi bardzo chętnie: - Na zajęciach jestem dopiero drugi raz, ale jest naprawdę bardzo fajnie! 

Zajęcia prowadzone były również przez Buiamę Raluca, która przyjechała do Piły na praktykę zawodową z Rumunii: - Uważam, że takie zajęcia są fantastyczne! Dzieci powinny uczęszczać na nie, ponieważ dowiadują się takich rzeczy, o których czasem ja sama nie miałam pojęcia - przyznała z uśmiechem.

Gdy barometry zostały zbudowane, dzieci z dumą ogłosiły prognozę pogody specjalnie dla Czytelników portalu asta24.pl – będzie słonecznie!

Przeczytaj więcej o: warsztaty, wakcje, muzeum, barometr,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group