Węszą, patrolują, a kiedy trzeba – atakują

24.06.2024   Autor: Redakcja
848---436
Komenda Powiatowa Policji w Pile była niedawno gospodarzem strefowego szkolenia dla przewodników psów służbowych z Piły i okolicznych jednostek. Na terenie pilskiego lotniska psy przechodziły testy potwierdzające ich umiejętności i dopuszczające je do dalszej służby.

W ubiegłym tygodniu na terenie pilskiego lotniska odbyło się szkolenie strefowe dla przewodników psów służbowych z Komendy Powiatowej Policji w Pile, Wągrowcu i Komisariatu Policji w Trzciance. Uczestniczyło w nim łącznie 7 przewodników ze swoimi czworonożnymi partnerami, którzy specjalizują się m.in. w poszukiwaniu narkotyków, poszukiwaniu osób zaginionych czy sprawców przestępstw. Psy są również szkolone do obrony swojego przewodnika, a także ataku – aby powstrzymać napastnika lub uciekiniera.

– Szkolenie to było szczególnie istotne ponieważ w jego trakcie odbywały się testy potwierdzające umiejętności psów służbowych. Miały one za zadanie m.in. doprowadzić przewodnika do wskazanego miejsca tropiąc po drodze ułożone wcześniej ślady zapachowe, okazać posłuszeństwo i wykonywać określone komendy, a także wykazać się w sytuacji niebezpiecznej, dogonić i złapać agresora – informuje sierż. szt. Wojciech Zeszot, rzecznik prasowy pilskiej policji.
Każdy z psów wypadł pozytywnie i tym samym wszyscy czworonożni funkcjonariusze zostali dopuszczeni do dalszego pełnienia służby wraz ze swoimi przewodnikami. W galerii zdjęć pokazujemy przewodników i ich czworonożnych partnerów, a opisy można znaleźć na stronie pilskiej policji.

fot. KPP Pila

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group