Śmiertelna ofiara wypadku na torach. Auto wjechało pod pociąg

28.05.2024   Autor: Redakcja
671---38
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło kilka minut po 12. Na strzeżonym przejeździe kolejowym na ul. Wawelskiej w Pile samochód osobowy wjechał pod nadjeżdżający pociąg. Kierująca autem 59-letnia mieszkanka gminy Chodzież nie żyje.

Jadący na trasie Piła-Bydgoszcz pociąg uderzył z tak dużą siłą, że samochód odrzuciło ponad 200 metrów od przejazdu kolejowego.

– Przejazd zabezpieczony był sygnalizacją świetlno-dźwiękową. Urządzenia w momencie zdarzenia działały prawidłowo – informuje Karol Jakubowski, zespół prasowy, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

– Kierująca renault scenic kobieta była zakleszczona w samochodzie. Strażakom udało się ją wydostać. Niestety, przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego, stwierdził, że kobieta nie żyje – powiedział nam mł. bryg. Paweł Kamiński, rzecznik prasowy pilskich strażaków.
Pociągiem relacji Piła-Bydgoszcz jechało około 50 pasażerów. W porozumieniu z Gminnym Centrum Zarządzania Kryzysowego przygotowywany jest dla nich transport zastępczy. Autobus miejski przewiezie ich na pilski dworzec kolejowy.

– Ruch kolejowy na trasie Piła-Kaczory (lk12) prowadzony jest po jednym torze. Pociągi relacji Piła –Bydgoszcz mogą notować opóźnienia w związku ze zdarzeniem. Przyczyny wypadku zbada powołana komisja – zapowiada Karol Jakubowski.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group